Zasłony – podpięcia, przewiązki
MOCOWANIE PRZEWIĄZEK
Istotny wpływ na to, jak będzie się układał materiał zasłony, ma miejsce, w którym zostanie przymocowana przewiązka. Na rysunku poniżej zostały pokazane trzy najczęściej stosowane rozwiązania, niemniej warto eksperymentować i wypróbować różne ułożenia przewiązki na różnych wysokościach, tak aby zasłona zyskała kształt zgodny z naszymi oczekiwaniami i gustem.
Wokół drążka
apętlenie sznura wokół zasłony i drążka zbiera tkaninę i sprawia, że jej dłuższy brzeg podnosi się ponad podłogę. Takie rozwiązanie można stosować, jeśli nie porusza się zbyt często zasłoną.
Wokół środka zasłony
rzewiązkę można umocować w dolnej części zasłony. Hak przytrzymujący sznur jest ukryty pod materiałem. Tkaninę należy lekko wyciągnąć ponad sznur, inaczej nie będzie się ładnie układała.
W dolnej części zasłony
rzewiązki przy dłuższym boku zasłony i w dolnej jej części powinno się umieszczać na dwóch trzecich wysokości od góry. Jeśli jednak chwosty są długie, zawieszenie trzeba umocować wyżej.
rzewiązki są zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Przytrzymują zasłonę, dzięki czemu do pokoju wpada więcej światła, i sprawiają, że tkanina układa się w miękkie fałdy. Na ogól są zapętlone lub zawiązane na niewidocznym dla oka haczyku przymocowanym do sąsiadującej z oknem ściany. Zasłony można również zebrać za pomocą elementów z drewna, mosiądzu czy innego metalu. Mocuje się je po prostu do ściany tak, żeby można było wsunąć za nie materiał.
Przewiązki ozdabiają oraz przytrzymują zasłony i nie mają zastosowania przy roletach, ale wstążki czy szelki spełnią tę samą rolę: przytrzymają tkaninę w odpowiednim ułożeniu.
Zapewniamy, że to właśnie dzięki nam zasłony, czy też inne materiały w danym wnętrzu będą mogły być doskonale ozdobione i utrzymane w pożądanej, estetycznej pozycji. Duży wybór przewiązek do zasłon pozwoli na swobodne podjęcie trafnej decyzji.
Zapraszamy – Warszawa, ul. Rudnickiego 10.